جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

4 فضانورد از جان گذشته برای رویارویی با مرگ ناگهانی انتخاب شدند+ تصاویر


  پس از فراز و نشیب‌های فراوان سرانجام فضانوردان کهنه کار و از جان گذشته برای رویارویی با خطرناک‌ترین چالش فضایی بشر انتخاب شدند.

  پرواز آزمایشی فضا پیماهای آزمایشی شرکت‌های هواپیمایی بوئینگ و Space x با تصمیم سازمان ناسا وارد مرحله جدیدتری برای هدف نهایی ساخت فضا پیما که فرود در سیاره مریخ است شده است.

   

  گفتنی است، ناسا در اولین گام 4 فضا نورد برای تست  فضا‌پیماهای ساخت این دو شرکت در سال 2017 انتخاب کرده است.بررسی‌ها نشان می‌دهند، فضا نوردان robert  Behnken، ‌Eric Boe،  Douglas Hurley، Sunita Willianms 4 فضا نورد انتخابی از سوی سازمان فضایی ناسا هستند. این فضا نوردان در رده سنی 44 الی 50 سال قرار دارند.


  مقامات دولتی ایالات متحده اعلام کرده‌اند هدف رئیس جمهور این کشور ارسال انسان به سیاره مریخ در دهه 2030 میلادی است. فضانوردان انتخابی در این طرح تجربه خلبانی و نیز هر کدام دوبار پرواز به فضا و استقرار در ایستگاه فضایی بین المللی را در کارنامه خود دارند.
   این فضا‌نوردان کهنه کار قرار است این فضا پیماها را برای انجام پروازهای زیر مداری در سال 2017 تست کنند. در مجموع این فضانوردان بیش از 400 روز در فضا حضور داشته‌اند و حدد 15 ساعت در فضا Spacewalking داشته‌اند.

   

   

  خانم Sunita williams تنها فضا نورد زن این گروه داوطلب به تازگی رکورد بیشترین Space walking توسط زن فضا نورد در دنیا را بدست آورده است. ناسا هدف از ساخت نسل جدید موشک‌های فضایی که بودجه‌ای در حدود 58 میلیون دلار تا به حال صرف آن کرده است را مقابله با وابستگی شدید به کشور روسیه برای پرتاب و فرود فضا نوردان به ایستگاه فضایی توسط کپسول فضایی سایوز اعلام کرده است.

   

   

  قرارداد ناسا با بوئینگ و Space x برای ساخت موشک‌های فضایی نهایی در حدود 7 میلیارد دلار است که حال برای ادامه فازهای پروژه‌ نیاز به یک تست آزمایشی است. تا به حال چندین بار پرتاب موشک فضایی Space x سوار شده بر روی سفینه فضایی فالکون به شکست منجر شده است. فضا‌نوردان داوطلب امکان انفجار و نابودی ماموریت تست فضا‌نوردان را می‌دانند و با این وجود داوطلب شده‌اند کارشناسان مسئول ساخت پروژه موشک Space x امیدوار هستند با برطرف کردن نواقص این موشک که منجر به چندین انفجار شده است در آینده بتوانند فضا‌نوردان را ایمن به فضا پرتاب کرده به سلامت آنها را به زمین بازگردانند.
  اخبار علمی و آموزشی - باشگاه خبرنگاران
   

   


  این مطلب تا کنون 23 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ یکشنبه 11 مرداد 1394
  منبع
  برچسب ها : فضایی ,space ,ساخت ,ناسا ,فضا‌نوردان ,کرده ,ایستگاه فضایی ,موشک‌های فضایی ,سیاره مریخ ,انتخاب شدند ,برای رویارویی ,
  4 فضانورد از جان گذشته برای رویارویی با مرگ ناگهانی انتخاب شدند+ تصاویر

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 4 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر